Crikveničko vinodolske rivijere

Crikveničko vinodolske rivijere

Konoba Lucija

M.Butković bb(riva)
51250 Plovile
051 245 755
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Obiteljska konoba Lucija, smještena u Povilama, priča je o predanosti, ljubavi prema kuhanju i nepokolebljivoj vjernosti kvaliteti. Vodi je obitelj Mandukić Butković, a sve je započelo još 1990. godine kad su Emilija i suprug Srećko ušli u svijet ugostiteljstva.

Nakon prvih koraka u restoranu u naselju Zagori i preseljenja u Novi Vinodolski, danas s ponosom vode Konobu Lucija, uz samu obalu. Njihova filozofija je jednostavna – samo svježe, samo domaće. Riba, školjke i škampi na stol dolaze isključivo iz dnevnog ulova. Ako ribe toga dana nema – nema je ni na jelovniku. Zamrzivač, kažu, kod njih ne igra nikakvu ulogu.

Kuhinja nosi potpis Emilije, koja je godinama stvarala jelovnik i unijela osobnu notu u svako jelo, iako nije profesionalna kuharica. Danas kuhinju vodi tim koji i dalje njeguje njezinu filozofiju, a svaki tanjur nosi prepoznatljivu kombinaciju kreativnosti i okusa.

Uz bogatu riblju ponudu, posebno mjesto zauzima roštilj – mesna jela priprema majstor iz Leskovca, što ljubiteljima roštilja jamči pravu eksploziju okusa.

Konoba Lucija raspolaže prostranom terasom uz more s kapacitetom do 100 gostiju, dok unutarnji prostor prima do 70 osoba. Mjesto je idealno i za intimna slavlja i vjenčanja.

Uz izvrsnu hranu, srdačnu uslugu i toplu obiteljsku atmosferu, Konoba Lucija s razlogom se ubraja među istinske bisere domaće gastronomske ponude.





Tradicijski specijaliteti kuće:
• gregada od kirnje i jastoga s prilogom
• janjetina s graškom i palentom

U objektu se nude i vegetarijanska, veganska i jela bez glutena.



Restoran

Radno vrijeme: pon - ned: 10:00 - 23:00

Poželjna rezervacija i najava većih grupa.

Pušenje dozvoljeno na terasi.

Kapacitet

Unutra - 70 osoba

Terasa - 90 osoba

WiFi Dostupan
Parkiralište za osobne automobile nalazi se 10 m od objekta
Parkiralište za turističke autobuse nalazi se 200 m od objekta
Ljubimci Ljubimci imaju slobodan ulaz
Plaćanje
GotovinaMaestro
Smještaj

Kamp za smještaj 400 osoba

Okolica

Šetnica, tradicionalne manifestacije, zabavni sadržaj u okolici

Okusi Crikveničko vinodolske rivijere
Turistička zajednica Grada Crikvenice
Trg Stjepana Radića 1c
51260 Crikvenica
+385 (0)51 241 051
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
www.rivieracrikvenica.com